Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат нивните слободи и права, јавната администрација да стане вистински сервис и да се унапреди односот помеѓу органите на власта и граѓаните.

и на нашите принципи:

Јавно, чесно и стручно ги следиме и надгледуваме постапувањата на органите на власта.
Еднакви во односот со сите.
Професионални во работата, отворени за сугестии и спремни за постојано надградување.

Новости и настани

 • 11.04.2014

  ДЕЖУРСТВА ВО КАНЦЕЛАРИИТЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕ НА ДЕНОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ...

  повеќе
 • 24.03.2014

  БЕСПЛАТНА ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ ПОВРЕДА НА ИЗБИРАЧКО ПРАВО

  повеќе
 • 21.03.2014

  АПЕЛ ОД НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

  повеќе
 • архива

Пофалби и поплаки

Е-ИнформаторRotate left
Rotate right

За Народниот правобранител

Општи информации за Народниот Правобранител

Собранието на Република Македонија, го избира и разрешува народниот правобранител. Народниот правобранител се избира за време од осум години, со право на уште еден избор....

повеќеАктивности

 • 03.12.2013

  НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ МЕМЕТИ СЕ...

  „Денес е Меѓународен ден на Обединетите Нации за лицата со хендикеп, а во оваа пригода сакам да ја...

  повеќе
 • 03.12.2013

  НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ МЕМЕТИ СЕ...

  Народниот правобранител на Република Македонија г. Иџет Мемети оствари средба со Известувачот на...

  повеќе
 • 20.11.2013

  УЧЕНИЦИТЕ ОД ГИМНАЗИЈАТА „ЈОСИП БРОЗ...

  „Да се слуша гласот на ученикот, да се организираат повеќе дебати на кои ќе се дискутира за...

  повеќе

Меѓународни активности

 • 11.12.2013

  РЕГИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЈА...

  Народниот правобранител, Иџет Мемети, учествуваше на Регионалната конференција на тема:...

  повеќе
 • 10.12.2013

  ОСМИ КОНГРЕС НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА...

  Од 25 до 28 неомври во Дакар, Сенегал се одржа осмиот конгрес на членките на Асоцијацијата на...

  повеќе
 • 10.12.2013

  НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ Г.ИЏЕТ МЕМЕТИ...

  Народниот правобранител г.Иџет Мемети учествуваше на дводневниот состанок на новоформираната...

  повеќе


Пребарување

Кaлендар на настани

април 2014
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Анкета

Дали и колку во Република Македонија се почитуваат правата на лицата со посебни потреби?


Blog

Посетители online: 1
© 2011 Народен правобранител на Република Македонија